Tkaniny Flocktex posiadają certyfikat Oeko-Tex®

Tkaniny Flocktex posiadają certyfikat Oeko-Tex®

03-06-2020

Szanowni Klienci

uprzejmie informujemy, iż tkaniny Flocktex posiadają certyfikat Oeko-Tex® klasy 1 i klasy 4:


Klasa 1 produktu Oeko-Tex®: „Artykuły dla niemowląt i małych dzieci”.
Klasa 4 produktu Oeko-Tex®: „Artykuły do ​​tekstyliów domowych”.Produkty Flocktex zawsze były znane jako wyjątkowo odporne na zabrudzenia i zapewniały wyjątkowe właściwości odnośnie czyszczenia tkanin.

W obecnym kryzysie te nieodłączne cechy sprawiają, że nasze produkty są najbardziej odpowiednie do przeprowadzania procedur czyszczenia miękkich powierzchni wymaganych do zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19.
Wystarczy wycierać tkaninę wilgotną ściereczką lub wycierać na mokro, aby szybko usunąć całe zabrudzenie. Te łatwe w utrzymaniu właściwości utrzymują trwałość tkaniny.

Nasze produkty są zatwierdzone do najsurowszego certyfikatu Oeko-Tex® klasy 1, bezpiecznego dla kontaktu z dzieckiem i klasy 4 dla tekstyliów domowych. Są odporne na ścieranie, pot i światło. Żadne szkodliwe substancje nie mogą zostać wyekstrahowane z tkaniny, a jednocześnie zewnętrzny brud nie może się do niej przyczepić. Ta kombinacja zapewnia bezpieczną powierzchnię odpowiednią do aktualnych rygorystycznych wymagań higienicznych.

Zalecenia Centon for Disease Control (CDC) Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) do czyszczenia miękkich powierzchni stwierdza:

„Oczyść powierzchnię za pomocą mydła i wody lub środków czyszczących odpowiednich do stosowania na tych powierzchniach”.

Dlatego zalecamy wycieranie naszej tkaniny chusteczką dla dzieci, która zawiera delikatne mydła i środki zmiękczające skórę.